Üyelik işlemleri ve sorularınız için 0312 230 57 57

Başlangıç
22 Şubat 2019
14:19
Bitiş
22 Şubat 2019
14:19

Korsanla Mücadele ve Telif Hakları Semineri

Eğitim Yayıncıları Meslek Birliği (Eğitim Yaybir) Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir meslek kuruluşudur. Korsanla Mücadele ve Telif Hakları konusunda yayıncılar adına hukuki mücadele ve farkındalık yaratma çalışmaları yapan Eğitim Yaybir aynı zamanda Uluslararası korsanla mücale ve telif hakları ile ilgili kuruluş olan İFRRO’nun da üyesidir. Bu anlamda Uluslararası düzeyde de çalışmalar yürüten saygın bir birliktir.

Birliğimizin gelirleri denilebilir ki, doğrudan doğruya Birliğimize üye yayınevlerinin satın aldıkları bandrol ücretlerinden, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın birliğimize ödediği paydan oluşmaktadır. Yani yayınevleri bu bandrolleri zaten almaktadır. Birliğimize üye olmaları bandrol ücretlerinde bir farklılık yaratmamaktadır. Bunun için üye sayımızın artması, korsanla mücadele ve telif Haklarına yönelik mücadelede Eğitim Yaybir’i hem daha aktif hem de daha güçlü kılacaktır.

Telif hakları ve korsanla mücadele kapsamında yaptığımız çalışmalar, üye yayınevimizden ek bir ücret talep edilmeksizin hukuk büromuza bağlı avukatlar tarafından yürütülmektedir.

Bu kapsamda örnek; Eğitim Yaybir ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği Türkiye genelinde emniyet mensupları korsanla mücadele kapsamında baskınlar yaparak üyelerimizin hak gaspını engellemektedirler.

Telif ve Sınai Haklar Mahkemesi Hakim ve savcılarına, polislere ve zabıtalara yönelik eğitim hizmetlerimiz yoğun bir şekilde sürmektedir. Yine bu kapsamda farkındalık yaratma çalışmalarımız Kültür ve Turizm Bakanlığı ortak çalışmaları ile sürdürülmektedir…

Üyelik formunu doldurarak birliğimize gönderen yayınevlerini; 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Bolu Koru Otel’de yapacağımız, üyelerimize yönelik seminere de eşleri ile birlikte davet ediyoruz.

Birlikten güç doğar diyoruz. İlginizi bekliyor iyi çalışmalar diliyoruz.